wtorek, 25 czerwca 2013

Buty Marilyn Monroe

Dajcie dziewczynie dobrą parę butów, a podbije świat.
- Marilyn Monroe


Przyglądając się butom aktorki na zdjęciach nie mogę się nadziwić, jak bardzo aktualne są te wszystkie fasony!
Marilyn nosiła przede wszystkim obcasy ! Często nosiła klasyczne szpilki, świetnie skrojone i dopasowane do stopy, wyglądające na bardzo wygodne.
Jej ulubionym "szewcem" był Salvatore Ferragamo, zdolny Włoch z Florencji, który współpracował z wieloma hollywoodzkimi gwiazdami.
Dziś marka Ferragamo wciąż jest ceniona i znakomita. W 2012 r. marka wznowiła model butów noszony przez MM, w dziesięciu różnych odsłonach. 

 

Kolejnymi butami noszonymi często przez MM były sandałki z delikatnymi paseczkami i masywne platformy - i tutaj też ciekawostka: kilkadziesiąt lat temu Marilyn Monroe miała na nogach buty na przezroczystej platformie, tak modne dzisiaj:)

A sama Marilyn... Mam do niej słabość od czasów dzieciństwa, więc nie może zabraknąć dla niej miejsca również tutaj.
Kobieta - legenda, ikona popkultury, fascynująca niezmiennie od kilkudziesięciu lat. Jej życie i śmierć otoczone tajemnicą budzą silnie emocje i wiele spekulacji do dziś. Myślę, że tak naprawdę więcej możemy dowiedzieć się o niej oglądając niezliczone fotografie, niż czytając kolejne o niej opowieści. Marilyn miała niewiarygodną łatwość pozowania, uwielbiała sesje fotograficzne i efekty tej naturalności względem obiektywu poruszają do dziś. Kochała lustra i aparaty fotograficzne, wcielała się podczas sesji w tysiące ról, zależnie od nastroju.
Od 5 lipca będziemy mogli zobaczyć 33 fotografie MM (z bogatych zbiorów Getty Images Gallery) w katowickim Centrum Kultury im. Krystyny Bochenek. Z okazji 51 rocznicy śmierci, z okazji faktu, że Marilyn jest wiecznie żywa...

1 komentarz:

  1. Bardzo ciekawy post. Aż się sobie dziwię, że wciągnął mnie blog o butach; mnie, która ma szafie zaledwie kilka niemodnych już par butów ;-).
    Na wystawę z wielką chęcią zajrzę, dzięki za info.
    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń